SÄNGKAMMARMÖBLER, 6 delar, Blomstermåla Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.

Ett par stolar med klädd rygg och sits. Runda kannelerade ben. Ett par sängbord med låda, draghandtag. Längd 48 cm. Bredd 35 cm. Höjd 52 cm.
Ett par sänggavlar, längd ca 203 cm. Bredd 97 cm. Innermått ca 92 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Gulnad. Inrökt. Färgbortfall.

Lähtöhinta
3 000 SEK