SOFFA, Thonet, 1900-talets början, märkt.

Brunmålat böjträ. Genombruten rygg, sits i flätad rotting. Längd 114 cm.

Senare bemålning. Slitage, smärre färgbortfall, repor och skador. Karmarna med bristningar/lagningar.

Lähtöhinta
2 500 SEK