TAKLAMPA, s k sputnikmodell, 1900-talets andra hälft, höjd ca 65 cm.

Stomme i mässingsfärgad metall. Sex kupor i opalglas.

Bruksslitage. Fläckar och anlöpningar. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 500 SEK