PROVBÄNK /BUTIKSDEKORATION, Sverige, 1960-tal.

I form av båt. Delvis målad samt delvis klädd i skinnimitation. Längd ca 300, bredd ca 147, höjd ca 110 cm.

Bruksslitage, fläckar, repor samt stötmärken.

Alkuperä - Provenienssi

Specialbeställd för Nordlöfs skoaffär, Kungsportsavenyen 17, Göteborg.

Lähtöhinta
10 000 SEK