Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

SPEGELLAMPETTER, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft/mitt.

Förgyllda och bronserade. Oval form med dekor av spiralband och pärlband. Krönande räfflade medaljonger, bandrosetter, lagerblad samt rosor. En ljusarm varder, i metall. Mått 45x26,5 cm.

Sedvanligt ytslitage, mindre färgbortfall, lagning. Ljusarmar något anlupna samt något lösa i fäste.

Lähtöhinta
2 000 SEK