TAKLAMPA, Preben Fabricius och Jörgen Kastholm, Nordisk Solar, 1900-talets andra hälft.

Lameller i koppar. Skärmens diameter ca 71cm, höjd ca 30 cm. Modellen formgiven 1963.

Slitage. Fläckar. Repor. Bucklor.

Lähtöhinta
2 000 SEK