KAFFE- och TE-SERVIS, porsli, "Tyra", Karlskrona.

Stiliserad dekor i svart och guld. 7 tekoppar med fat, 6 tekoppar med fat, 10 assietter, sockerskål med lock,gräddsnipa, kaffekanna, tekanna. 3 extra fat medföljer.

Slitage. Förgyllning med slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK