BÄGARE, silver, Gottfried Dubois, Stockholm, 1735. Vikt 74,3 g.

Konad form, dekor av räfflad fot och vågband. Invändigt förgylld. Höjd 8,5 cm.

Bruksslitage. Gravyr. Smärre bucklor. Förgyllningen med slitage. Smärre lagning i foten.

Lähtöhinta
4 000 SEK