DJUPA TALLRIKAR, 3+3 st, porslin, Kina, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått av spridda blommor respektive trädgårdsmotiv. Diameter 23-23,5 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter, nagg, en tallrik lagad, en tallrik med mindre kantspricka.

Lähtöhinta
2 000 SEK