SPELBORD, sengustaviansk, tidigt 1800-tal.

Mahogny. Utfällbar skiva på fyrkantiga nedåt avsmalnande ben. Längd 89, djup 43 (86), höjd 76 cm.

Bruksslitage, sprickor. Kompletterat. En av skivorna har slagit sig något. Senare lås.

Lähtöhinta
2 000 SEK