ELDSTÄLL. Gjutjärn, kromad metall och mässing, 1900-talets första hälft.

Dekor av bladverk. Tre verktyg, 2+1, i mässing. Skyffeln av annan modell än tång och eldgaffel. Höjd ca 98 cm.

Bruksslitage. Repor och märken. Något anlupen metall. Handtag med lagning i infästningen.

Lähtöhinta
1 500 SEK