GOLVLAMPA, "PH-80", Poul Henningsen för Louis Poulsen, 1900-talets andra hälft.

Rund svart plastfot. Kromad mittstång. Vit plastskärm, reflektor i rött och svart. Höjd 133 cm.

Bruksslitage, smärre kantnagg och skav.

Lähtöhinta
3 000 SEK