DÄCKSTOL med fotstöd, Stockamöllan. 1900-talets andra hälft.

Lackat trä, brännmärkt, fällbar. Löst stoppad dyna.

Hårt bruksslitage, saknar bricka, fläckar, skador. Dynorna saknar delvis knappar, delvis hårt slitet tyg.

Lähtöhinta
1 500 SEK