Rokoko

(Ruotsi)
Rokoko
(Ruotsi)

SKRIVBORD, rokoko, 17/1800-tal.

Betsat trä. Svängda ben, en låda i sargen. Längd 98, bredd 55, höjd 73 cm.

Bruksslitage, repor och ställvis slagskador. Renoverad. Sprickor, varav en större i skivan.

Lähtöhinta
2 000 SEK