MATTA, Nain, part silk, 1900-talets senare del, ca 380 x 280 cm.

Ljus medaljong i vitt och blått. Rött fält med palmetter, molnband, benvita hörnfält. Benvit huvudbård med palmetter och molnband i blått och brunt. Grå sekundärbårder med växter och blommor.

Smärre bruksslitage.

Lähtöhinta
14 000 SEK