FIGURIN, parian. Gustafsberg "Kan du inte tala" (1882-1925).

Längd 33,4 cm. Höjd ca 20 cm. Stämpel Gustafsberg 89 (1889).

Ett finger avslaget, mindre nagg, basen med nagg. Basen skev, och undertill med inristat personnummer. Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK