SALTKAR PÅ FOT, 4 st, silver, empirestil, CG Hallberg, Stockholm 1913. Tot ca 184 gram.

Urnformade på fot, uppsvängda hänklar med djurhuvuden, tre med glasinsatser, diam 5,5, höjd 5 cm.

Slitage, smärre repor, en glasinsats saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK