MATBORD, ek, Snedkermester Lau Lauritsen, Danmark, 2000-tal.

Lätt rundad, rektangulär form. Koniska ben. Undertill brännmärkt. Längd 242, bredd 110 cm.

Bruksslitage, fläckar.

Lähtöhinta
4 000 SEK