674272

BORDSPENDYL, omkring år 1900.

BORDSPENDYL, omkring år 1900.

Bronserad, förgylld samt patinerad metall. Krönt av kvinnofigur med hund. Emaljerad urtavla med romerska siffror. Höjd ca 50 cm. Pendel medföljer. Nyckel finns.

Sedvanligt ytslitage. Tidigare lagad del på på urtavla av, men medföljer. Ej funktionstestad. Viss tobaksodör. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK