THERMOS samt KANNA, silver 800, Firenze, Italien. Vikt 135 g

Termos med fasetterade sidor, uppåt avsmalnande. Ej löstagbar glasinsats. Löst lock med lockknopp i form av blad. Etikettmärkt "Beninati Messina". Termosens höjd 23 cm. Kanna med balusterform och uppsvängt handtag. Höjd 20 cm.

Termos med glasinsats ej inräknad i silvervikt. Smärre repor, slitage. Kannans fot med smärre buckla. Knopp till termos sluter ej tätt.

Lähtöhinta
1 500 SEK