BÄNK, barockstil, omkring år 1900.

Ek. Kopplad benställning med svarvad dekor. Fast stoppad sits. Längd 152 cm, bredd 44 cm, höjd 48 cm.

Repor och märken. Klädsel med slitage, fläckar. Lösa kantband. Förstärkningar i benställning, synliga skruvar. Kantlist saknas. Sprickor.

Lähtöhinta
4 000 SEK