IKEA

(Ruotsi, 1943-)
IKEA
(Ruotsi, 1943-)

GOLVLAMPA, "Energi-Biljard", Magnus Elebäck & Carl Öjerstam, Ikea, 1900-talets andra hälft.

Stomme av kromad metall. Grön skärm av plast. Rund fot. Höjd 138 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage. Repor och märken. Del av skärm saknas. Fläckar. Ytskikt med slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK