679587

SKOLKARTOR, 3 st, "Afrika" "Asien" samt "Glob Karta".

"Afrika", Generalstabens litografiska anstalt Stockholm 1961, 150 x 136 cm.
"Asien", Generalstabens litografiska anstalts förlag Stockholm 1954, 185 x 130 cm.
"Glob karta- Östra halvklotet", Stockholm P.A Norstedt och söners förlag 1922, 128 x 110 cm.

Slitage, skador. Fläckar och missfärgningar. Gulnad. Fuktfläckar. Veck.

Lähtöhinta
1 500 SEK