VÄGGLAMPETTER, 1 par, möjligen sydeuropa, 1800-tal.

Bronserade. Kartuschformade. Genombruten dekor med bladverk. Ljushållare av mässing. Höjd 51 cm.

Ytskikt med slitage. Senare ljusarmar. Slagna bakstycken. Ej funktionstestade.

Lähtöhinta
4 000 SEK