Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

BÖCKER, 3 volymer, "Svenska Fåglar", M W & F von Wright, Förlaget Svenska Fåglar, Stockholm 1927 och 1929.

Tre helfranska band. Första delen numrerad nr 420 och till förmån för Verner von Heidenstams fond till skydd för Sveriges djurvärld. Med egenhändig autograf av Verner von Heidenstam.

Slitage. Fläckar. Repor. Ej fullständigt genomgångna. Något gulnad.

Lähtöhinta
3 000 SEK