681220

BROSCH/HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, skuren snäckskalskamé. Stockholm, 1947. Vikt ca 20 g.

Porträtt av kvinna. Brosch/hängets höjd ca 4,5 cm, kedjans längd ca 58 cm.

Slitage, repor och märken. Möjligen senare monterad kedja.

Lähtöhinta
2 500 SEK