Arne Vodder

(Tanska, 1926-2009)
Arne Vodder
(Tanska, 1926-2009)

ARNE VODDER, matbord, för Sibast Furniture, 1950/60-tal.

Palisander. Rektangulärt bord med kopplade ben. Undertill etikettmärkt. Längd 299 (200+49,5+49,5) cm, bredd 104, höjd 72 cm. CITES-intyg från Jordbruksverket medföljer.

Slitage. Repor.

Muut tiedot

CITES-intyg, giltigt inom EU, medföljer.
bidding if they intend to import this lot into another country.

Lähtöhinta
20 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet