688282

FICKUR, American Waltham Watch Co, USA, ca 1903.

Savonett-modell, emaljurtavla med sekundvisare. Urverket numrerad 12 121 808 och boett numrerad 1 543 030. 14K guld dubble. Diameter ca 5,2 cm.

Fungerar ej vid test. Repor, slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK