GLASSERVIS, 61 delar, Hörningsholm, Gerda Strömberg, Strömbergshyttan.

Slipad och graverad dekor. Oktagonal fot.
12 st vinglas
12 st champagneglas
13 st starkvinsglas
24 st selterglas

Smärre bruksslitage. Mindre repor. Tre starkvinsglas med fotnagg, en med spricka. Två selterglas med brun missfärgning/fläckar, och en med mindre nagg. Två champagneglas med fotnagg, och ett med brun fläck. Fyra vinglas med fotnagg.

Lähtöhinta
11 000 SEK