KUNGLIGA STOLAR, 1 par, nyrokoko, märkta HGK för Kungliga Husgerådskammaren, numrerade 442, 1800-talet andra hälft.

Guldbronserade. Svänga ryggar, ben på hjulavslut. Höjd 77 cm

Slitage, färgbortfall. Renoverade. Ena stolen med fläck på klädseln.

Lähtöhinta
3 000 SEK