BESTICKSUPPSÄTTNING, ca 87 dlr, Frankrike tidigt 1900-tal pläter.

Bestående av;
12 knivar (längd 20,5 cm),
12 gafflar (längd 20,5 cm),
12 knivar (längd 18,5 cm),
12 gafflar (längd 18,5 cm),
12 skedar (längd 20,5 cm),
12 skedar (längd 18,5 cm),
15 kaffeskedar,
allt i schatull av trä.
Medföljer avvikade serveringsbestick samt kniv och sked (ouppackade) enligt märkning på asken sterling Christofle.

Bruksslitage, repor, nagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK