SPEGEL MED TRYMÅBORD, omkring år 1900.

Förgyllt och bronserat. Marmorskiva. Genombrutet krön med dekor av bladverk. Spegelns mått ca 158 x 66. Trymåbordets bredd 68. Djup 34. Höjd 65. Total höjd ca 223 cm.

Slitage. Repor och märken. Dekorbortfall. Färgbortfall. Torrsprickor. Anlupet glas. Skiva med nagg i bakkant. lagningar.

Lähtöhinta
2 000 SEK