GOLVLAMPA, märkt W Decor 1308, 1900-talets andra hälft.

Stomme av patinerad metall. Fot med dekor av kvinnofigur samt bladverk. Skärm med melerade glaspaneler. För en ljuspunkt. Höjd ca 170 cm.

Ej funktionstestad. Sedvanligt slitage. Metalldekor på skärmen har släppt.

Lähtöhinta
1 500 SEK