SKIOPTIKON, "Laterna Magica", Tyskland, 1900-talets första hälft.

Lackerad plåt. 9 st bildremsor i glas medföljer. I originalkatong. Längd ca 20. Höjd ca 18 cm.

Slitage. Repor och märken. Lös del inuti lanternan. Lock saknas. Kartong med hårt slitgae och skador.

Lähtöhinta
1 500 SEK