Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

TAKLAMPA, plåt, empire, 1800-talets början. Höjd ca 42 cm.

Balusterformad med tre ljusarmar. Målad och bronserad plåt.

Dekorelement saknas på ljusarmar. Ytskikt med slitage. Anlupen.

Lähtöhinta
1 500 SEK