STRÖSOCKERSKÅL med LOCK, silver, GAB, Stockholm, 1905. Vikt ca 572g

Trepassfot med avslutande kulfötter. Dekor av fåglar. Godronnerat liv. Lock krönt av knopp. Höjd 26cm.

Repor. Slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK