STOLAR, 3+1 st, "3103" och "3105 / Munkegårdsstolen / Myggan", Arne Jacobsen, Fritz Hansen, 1900-talets tredje kvartal.

"Myggan" med kromat underrede. "3103" med plastöverdragna ben. Sitsar i formpressat lövträ.

Slitage. Fläckar samt ställvis blekta. Repor och märken. Fanerskador. Skador på benens plast samt på benställningarnas fästen. Fotavslut saknas delvis. Rost. Större skador på "Myggans" rygg.

Lähtöhinta
3 000 SEK