TUBKIKARE, Kowa, Japan, omkring 1900-talets mitt.

Grålackerad metall, 25-40x60, ljusinsläpp ca 60mm. Extra okular medföljer. Längd ca 43 cm. Stativ "Slick Master", Japan. Höjd ca 125 cm.

Bruksslitage, smuts, stötmärken, något klibbigt ytskikt. Stativ har bruksslitage, repor och smuts.

Lähtöhinta
2 000 SEK