PARTI PORSLIN, 4 delar, Kina, omkring 1900.

Vaser, ett par, lockburk samt skål. Höjd 6 - 26 cm. Diameter 19 cm.

Sedvanligt ytslitage. Vaser med ställvis bortnött förgyllning. En vas med mynningslagning.

Lähtöhinta
1 500 SEK