HATTPRYDNAD, Kina, silver och turkos, 1900-talets första hälft.

Rund form. Dekor av figurer och bladverk. Krönt av kylin med rörliga öron. Höjd 13 cm.

Ytskikt med slitage. Något skev. Omarbetad.

Lähtöhinta
3 000 SEK