SATSBORD OCH KAKBORD, Kinesisk stil, 1900-talets första hälft.

Svartmålade med dekor av tranor och pagoder mm, kakbord höjd 107, bord 2 st, det största längd 44, djup 32, höjd 62 cm.

Slitage, skiva med skadad yta.

Lähtöhinta
2 000 SEK