711772

BERGSMANSYXA, 1700-/1800-tal.

BERGSMANSYXA, 1700-/1800-tal.

Stål och mässing. Graverad dekor av bl a krönt huvud, säl och blomster. Skaft i trä. Längd 31 cm.

Bruksslitage. Senare eller avkortat skaft. Blad med stötmärken. Anlöpningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK