Alice Nordin

(Ruotsi, 1871-1948)
Alice Nordin
(Ruotsi, 1871-1948)

ALICE NORDIN, tillskriven, takarmatur, Böhlmarks, Stockholm, 1910-20-tal.

Patinerad brons med dekor av rönnbärsblad, höjd 84, diameter 52 cm.

Senare glaskupa. Slitage, smuts, ej funktionstestad.

Lähtöhinta
7 000 SEK