TAKLAMPA, Hans-Agne Jakobsson, Markaryd, 1900-talets andra hälft. Höjd ca 25 cm.

Stomme av mässing. Rund form. Skärm med fransar. Märkt med etikett. Diameter ca 38 cm.

Bruksslitage. Smärre anlöpningar. Något blekta fransar. Klipp med bändning på kopp. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK