TAKLAMPA, funkis, 1930-tal. Höjd 38 cm.

"Saturnusmodell". Gul glaskropp med frostad glasskärm. Stomme i kromad metall. Diameter 45 cm.

Slitage, repor, anlöpningar, nagg, ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK