721199

BORDSUR, Gustav Becker, 1930-tal.

Mahognyfaner. Urverket slår enligt uppgift kvartsslag och dubbelslag. Fyra hamrar. Pendel finns. Längd 21, bredd 15, höjd 21 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Slitage. Fanerskador och fläckar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 500 SEK