TAKLAMPA, omkring 1900-talets mitt, höjd ca 70 cm.

Stomme i mässing. Yttre kupa i frostat glas med blomsterdekor samt prickar. Inre kupa i klarglas med reliefdekor. Tre ljuspunkter. Stomglas.

Bruksslitage. Nagg. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK