KANNA samt KAFFEKANNA med lock, porslin, Meissen, 1800-talets första hälft/mitt.

Målad dekor av blommor, kaffekanna med hänkeldekor av svan. Höjd 18-26 cm.

Nagg och lagningar på hänklar och pip samt lock. Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK