Gefle Porslinsfabrik

(Ruotsi, Startade sin verksamhet omkring 1800-talets mitt)
Gefle Porslinsfabrik

EUGEN TROST, koppar med fat, 4 st, "Zebra", Gefle, 1955-67.

Målad dekor av ränder i svart och vitt. Undertill märkta. Kopparnas höjd ca 8 cm.

Krackelyr. Repor.

Lähtöhinta
3 000 SEK