UNDERFAT, porslin, Kina, 1800-tal.

Rektangulärt fat med konturerad kant och blå underglasyr i form av blommor. Dekorerat med landskapsscen med pagod. L 29

Smärre slitage, vissa fläckar och rispor.

Alkuperä - Provenienssi

Enl. etikett undertill: Wieslanders samling.

Lähtöhinta
800 SEK